Woensdag 7 februari om 20.00 uur: muzikale lezing van Frits de  Lange en Eessa Frieman

Muzikale lezing van Frits de Lange en Eessa Frieman ‘Overweldigend, leven met wat je niet in de hand hebt’

Woensdag 7 februari om 20.00 uur
Protestantse kerk, Raadhuisplein 24, Hoogkarspel

Frits de Lange werkte vanaf 1997 tot 2021 als hoogleraar Ethiek aan de Protestantse Theologische Universiteit, vestiging Groningen en is nu emeritus. Hij geeft een muzikale lezing naar aanleiding van zijn boek Overweldigend. Leven met wat je niet in de hand hebt (Ten Have 2023). De lezing is een combi van zorgvuldig gekozen liedjes over het thema (gezongen door Eessa Frieman) en een prikkelende, inspirerende tekst waarmee hij de inhoud van het boek dichter bij de ervaring van mensen wil brengen. 

Frits de Lange
Eessa Frieman

De oorlog in Oekraïne, de coronapandemie, de klimaatcrisis, het conflict in het Midden-Oosten – het besef dat de wereld niet maakbaar – is dringt zich onontkoombaar aan ons op. We hebben het leven niet in de hand. Dat maakt ons soms onzeker, bezorgd en bang. Hoe kun je nu nog voluit ja blijven zeggen tegen het leven? Ooit moesten we alles nemen zoals het kwam. De Voorzienigheid of het lot bedeelde ons iets toe. De laatste twee eeuwen benadrukten we onze eigen autonomie en dachten we dat wijzelf als westerse samenleving de wereld naar onze hand konden zetten. Nu leven we met een permanent crisisgevoel waarbij we de regie dreigen te verliezen. Het gevaar is dat we ons opsluiten in het isolement van ons eigen gelijk, ons terugtrekken in onze eigen bubbel. Onze tijd vraagt daarentegen dat we in relatie blijven met de wereld om ons heen, met andere culturen, met de planeet waarop we wonen. Frits de Lange (hoogleraar ethiek, schrijver) houdt een pleidooi voor hernieuwde afstemming, voor resonantie met het leven dat we niet in de hand hebben.

Toegang is gratis

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Geef een reactie